osiris
 
DomovDomov  CalendarCalendar  FAQFAQ  HľadaťHľadať  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  
“If you can’t find a trap with your eyes, you’ll eventually find it with your hit points.” - Admin

Share
 

 Základné pravidlá hry

Goto down 
AutorSpráva
Lemonko
Admin
Lemonko

Počet príspevkov : 563
Join date : 23.06.2013
Age : 23

Základné pravidlá hry Empty
OdoslaťPredmet: Základné pravidlá hry   Základné pravidlá hry Icon_minitimeUt január 28, 2014 4:42 pm

Pravidlá slúžia k lepšiemu vzájomnému porozumeniu si a hlavne existujú kvôli ľuďom ktorí radi robia veci ktoré sú iným ľuďom proti srsti, vadia im a často bývajú aj rasistického zamerania.

1. Aktivita

1.1 Každý hráč ktorý sa prihlási dobrovoľne na fórum by mal byť aktívny. To znamená, že by mal pri najmenšom postnúť aspoň raz za dva dni. Pokiaľ má samozrejme nejaký problém má povinnosť napísať adminovy a povedať mu, že nemôže tak často postovať.
1.2 V hraní s viacerými hráčmi má každý hráč povinnosť postnúť MINIMÁLNE raz za dva dni mez výnimky. Pokiaľ nieje schopný dodržať toto pravidlo bude zo skupinového hrania dočasne vyradený.
1.3 Každý hráč ktorý bude dlhšiu dobu neaktívny má povinnosť napísať do topicu "Neaktivita" v ktorom napíše ako dlho bude približne chýbať aby jeho účet nebol prípadne zmazaný.

2. Postupnosť postov

2.1 V prípade, že si spolu píšu dvaja alebo viac ľudí nastupuje postupnosť postov. To znamená, že hráč ktorý napíše prvý čaká na druhého hráča kým mu odpíše (Prípadne, že hrajú traja hráči po druhom nastupuje tretí.) V praxi to znamená, že X1 napíše post, po ňom nasleduje X2 a X3. Pokiaľ však X1 napíše znova po hráčovi X2 a preskočí hráča X3 bude jeho post automaticky zmazaný bez akéhokoľvek varovania.
2.2 Pokiaľ je v jednej miestnosti viac hráčov ktorý však nespolupracujú pravidlo 2.1 padá a každý odpisuje na vlastnú dejovú líniu
2.3 V prípade, že hráč nemá čo napísať alebo sa nedokáže napojiť do príbehu/situácie môže požiadať o preskočenie. To znamená, že hráč sa vzdá vlastného postu a bude pokračovať až keď bude herne znova na rade. Príklad: X1 napíše vetu na ktorú X2 nedokáže odpovedať a tak oznámi X3 nech napíše miesto neho. V takomto prípade pôjde postupnosť postov štýlom X1, X3, X1, X2, X3. Avšak pokiaľ bude mať X2 odpísať na post X3 môže napísať po ňom. Príklad: X1, X3, X2, X1, X3, X2.

3. Autorita

3.1 Hlavnou autoritou fóra je Admin. Všetko čo povie je posvätné a ľudia sú povinný sa mu klaniať k nohám, vyzdvihovať jeho meno a prinášať mu dary ako napríklad Panny. (Joke)
3.2 Druhou autoritou sú hráči ktorý majú vyšší rank než ostatný hráči ktorý sú pod ním. To znamená, že pokiaľ hráč ktorý na fóre začal hrať len pred týždňom začne nadávať hráčovi ktorý hrá na fóre cez rok má hráč možnosť požiadať admina o potrestanie mladšieho hráča.

4. Ovládanie charakterov

4.1 Hráč nemôže ovládať cudzie charaktery. Pokiaľ sa tak stane bude okamžite potrestaný vzhľadom na vážnosť pohnutia postavou.
4.2 Pokiaľ sa dvaja hráči spoločne dohodnú na tom, že je možné hýbať ich postavami pravidlo 4.1 padá a hráči sú zodpovedný sami za svoje charaktery.

5. Smrteľnosť postáv

5.1 Pokiaľ ste hrali na iných fóra určite ste sa stretli s pravidlom ktoré hovorilo "Charakter nieje možné zabiť bez povolenia jeho majiteľa". Áno, toto pravidlo funguje aj naďalej no je viac osekané. Charakter môže fyzicky ublížiť inému charakteru (Môže trhať ruky, nohy, vlasy, znásilňovať a iné nechutnosti) no charakter musí ostať nažive.
5.2 Charakter však môže zomrieť aj samovoľne pokiaľ sa dostane do situácie, keď sa pustí do moc silného súpera (väčšinou NPC) ktoré je nad rámec jeho síl.
5.3 V hre existuje "aréna". Jedná sa o miestnosť kde spolu môžu bojovať charaktery aby si buď otestovali svoju silu, túžia po sláve alebo si chcú len tak užiť zabíjanie iných charakterov. V aréne neplatí pravidlo o nesmrteľnosti postáv a taktiež neplatí ani pravidlo 4.1 ktoré hovorí o hýbaní s cudzími charaktermi.

6. Vulgarizmus a Sex

6.1 Vulgarizmus sa povoľuje no len v určitom merítku. Mierne nadávky a urážky sú povolené no hrubé nadávky a urážky je hráč povinný hviezdičkovať (viz. kur*a, su*a, pi*a atď.)
6.2 Sex je v hre povolený no charakter musí mať viac než 17 rokov, nesmie byť v životne nebezpečnej situácií, nesmie byť prevádzkovaný na verejnosti (v mestách) a hlavne by si mal samotný hráč uvedomovať čo vlastne robí.

7. Dodatky

7.1 Admin si vyhradzuje právo na porušenie všetkých vyššie uvedených pravidiel v prípade potreby pričom si zároveň vyhradzuje právo meniť znenie pravidiel a vytvárať nové pravidlá kedykoľvek v priebehu hry.
7.2 Hráč je povinný napísať post o dĺžke minimálne 4 riadky. Post kratší než toto požadované minimum bude okamžite zmazaný.
7.3 Podpisy sa používajú výhradne na zapisovanie vašich vlastností a schopností pre rýchlu orientáciu pre Adminov. Pokiaľ bude v podpise napísané niečo iné než tieto dve veci okamžite sa podpisy uzamknú a Admin ich bude vlastnoručne upravovať.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://osiris.slovakforum.net
 
Základné pravidlá hry
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
osiris :: Herné informácie :: Pravidlá-
Prejdi na: